Biżuteria z turkusem na specjalne okazje

Chcesz kupić biżuterię z turkusem? Odwiedź tę stronę.

Turkus jest wymieniany wśród najrzadszych kamieni dostępnych na Ziemi. Nic zatem zaskakującego, że często sięgają po niego złotnicy, zaś biżuteria z turkusem jest dla wielu kupujących symbolem luksusu. Wykonywane bywają z jego użyciem pierścionki, naszyjniki i klipsy, które świetnie łączą się z eleganckimi kreacjami. Na barwę tego kamienia w największej mierze wpływa kraj jego pochodzenia – między innymi turkusy importowane z Iranu są niebieskie, zaś z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak popularna, że powstały nawet jego imitacje – na przykład chalcedon.

Amulety, a biżuteria z turkusem

Warto nadmienić, że turkus jest ceniony nie tylko ze względu na niezwykłe względy wizualne. W opinii części osób jest bowiem amuletem, który zabezpiecza noszącego przed nieszczęściem. Niewątpliwie w ogromnym stopniu z tego wynika zainteresowanie biżuterią z turkusem – szczególnie, kiedy mowa o wisiorkach. Biżuteria z turkusem bywa ceniona nie tylko przez osoby, dla których ważne są tego rodzaju kwestie – zwyczajnie świetnie się prezentuje.

Jakich rzeczy unikać z biżuterią z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo delikatna, zatem powinniśmy o nią właściwie zadbać. W szczególności należy zdejmować ją za każdym razem, kiedy pracujemy – nietrudno wówczas o uszkodzenia. Należy również zdejmować ją przed prysznicem, gdyż środki myjące potrafią zmatowić powłokę turkusu. Kiedy nie nosimy biżuterii z turkusem, warto przechowywać ją w puzderku wyłożonym miękką szmatką – unikniemy tak rys.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]