Do czego nosić kolczyki i pierścionki z topazem mistycznym?

Szukasz mistycznego topazu? Sprawdź https://www.mystictopaz.pl.

Wspaniały wygląd i oryginalny, jak na topaz, kolor to najważniejsze cechy topazu mistycznego, od lat szczycącego się ogromnym zainteresowaniem entuzjastów ozdób. Choć z pozoru łatwo pomylić się, że to odmienny minerał, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego wyjątkowe walory są skutkiem odpowiedniej techniki produkcji – naturalny topaz jest podczas niej wystawiany na wpływ dużej temperatury i powlekany cienką warstwą kruszcu szlachetnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny wygląda tak zachwycająco.

Topaz mistyczny – kolory

Kolory, które przybiera topaz mistyczny zależą zwłaszcza od metalu, z jakim jest połączony. Szczególnie często widywany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje zaś, iż kamień przybiera fioletowy odcień, niebieski zaś jest wynikiem podgrzania kamienia bez jakichkolwiek dodatków. Doskonałe efekty daje obrabianie białego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej czy Azji.

Zastosowanie topazu mistycznego

Jak już wspomnieliśmy, niepowtarzalne właściwości topazu mistycznego są wysoko doceniane przez jubilerów. Często stosują go więc do wyrobu wisiorków, kolczyków czy innych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż tylko do eleganckich strojów – świetnie wygląda również w pracy. Ważna okazuje się też różnorodność barw, dzięki której łatwiej można wybrać ozdoby do konkretnej kreacji.