Kolczyki z ametystami

Sprawdź, gdzie nabyć biżuterię z ametystami, wejdź na www.ametysty.com.pl.

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz czterech regionach USA, a także w kilkunastu innych państwach, na przykład: Indiach i Mozambiku. Ze względu na unikatową purpurowo-fioletową barwę, jest bardzo popularnym kamieniem ozdobnym wykorzystywanym w branży jubilerskiej. Biżuterię z ametystem znajdziesz na ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – ceniona od wieków

Biżuteria z ametystów miała swoją wielką rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Biblii. Berło brytyjskich władców było inkrustowane ametystem, a w watykańskim skarbcu do tej pory znajduje się pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać na ważne uroczystości rodzinne czy bale. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w tym zestawieniu prezentuje się wyjątkowo elegancko.

Moc biżuterii z ametystami

Ametyst nazywany jest kamieniem harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym przepięknym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na piękny kolor i estetykę, lecz również z z powodu jego właściwości. Część kobiet, nosząc kolczyki z ametystem przez dłuższy okres czasu, odczuwa spokój i zapomina o problemach. Na temat energii tego kamienia ozdobnego najlepiej wyrobić sobie własną opinię.