Wisiorki srebrne – duży wybór

Dowiedz się więcej o zawieszkach srebrnych na wisiorki.srebrne.net.

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najchętniej stosowanych przez złotników materiałów. Nie powinno to dziwić – jest plastyczne, świetnie się prezentuje, a także cechuje je interesujący refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej ochrony – metal ten jest naprawdę delikatny, przez co łatwo go uszkodzić. W jaki sposób więc dbać o srebrne ozdoby?

Detergenty niszczą wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla srebrnej biżuterii są zabójcze. Przez nie metal może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie należy więc wykorzystywać ich do czyszczenia biżuterii, a w czasie prania ręcznego bezwzględnie musimy ściągnąć noszone wisiorki srebrne lub pierścionki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne należy chronić również wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy wykorzystywać kuferki wykładane od wewnątrz delikatną tkaniną – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro źle reaguje również na kontakt z wodą czy dużymi temperaturami, które mogą powodować, że straci kolory albo się odkształci. Zanim schowamy parę przedmiotów do szkatułki, powinniśmy przed tym owinąć je delikatną tkaniną lub włożyć do foliowej torebki.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania wykonanej ze srebra biżuterii najlepiej użyć ciepłej wody z solą – świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Oprócz tego odpowiednie będą także wódka, białko jaja oraz specjalne preparaty. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy korzystać z delikatnych ścierek – twarde mogą porysować fakturę.