Akcesoria szalunkowe – wzmocnienie deskowań

Chcesz kupić akcesoria szalunkowe? Sprawdź sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na każdej budowie. Jakie produkty używa się w trakcie szalowania? Czemu warto kupić je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

Aby szalunki stropowe, ścienne czy używane do wykopów były ustawione we właściwy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują obecnie wiele materiałów służących do wzmacniania konstrukcji, między innymi napinacze rygla, sworznie napinające, ściągi szalunkowe, zaciski sprężynowe, nakrętki, klucze do rusztowań i żabek napinających, listwy pozycjonujące czy fazujące, stożki i korki oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, zwany również ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala zachować właściwy odstęp pomiędzy płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki talerzowe, przegubowe lub motylkowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako zaczepy umożliwiające złączenie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią również dystanse, które umożliwiają utrzymanie optymalnej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie można nie uwzględnić także ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Czemu warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych. Sklepy te oferują wysokiej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Tekko, Rasto czy Peri i można je nabyć w przystępnych cenach.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]