Atuty okien drewnianych

Co powinieneś wiedzieć o okna drewniane producent?

Drewniane okna najczęściej preferowane bywają nie tylko z uwagi na niezaprzeczalne walory estetyczne, lecz także na ich wysoką jakość. Ten ekologiczny surowiec zapewnia estetyczny wygląd, który nie zmienia się przez bardzo długi okres. Jednakże nie tylko estetyka jest ważnym atutem takich elementów. Jakie są pozostałe kwestie, dla których są one dobrym wyborem, nawet jeżeli ich koszt jest nieco wyższy aniżeli okien plastikowych?

Okna drewniane – liczy się piękno

Każdy miłośnik drewnianych przedmiotów, szczególnie tych mających związek z urządzaniem wnętrz, wskazuje na niepowtarzalny klimat, który tworzy drewno. Można też decydować się na różne gatunki drewna, które mają rozmaity wygląd, odcienie czy rozmaitą fakturę, co daje olbrzymie możliwości aranżacyjne i można dzięki temu zaspokajać najróżniejsze gusta i oczekiwania. Drewno jest też bardzo przyjemne w odbiorze, wywołuje skojarzenia z domową przytulnością, jest zatem idealnym materiałem do wytwarzania najróżniejszych elementów wystroju wnętrz.

Inne niebagatelne zalety okien drewnianych

Ten wyjątkowy naturalny materiał zapewnia ogromne możliwości jeżeli idzie o produkcję okien. Miewają one przeróżny wygląd i styl. Drewno można pokrywać dowolnymi farbami, a ponadto obrabiać, tworząc wyjątkowe formy. Tylko drewno nadaje się do odnawiania zabytkowych budowli, świetnie spisuje się również w domach osób chorujących na alergie. Nie wydziela żadnych toksycznych substancji, a wręcz dobrze wpływa na zdrowie domowników, poprawiając mikroklimat domu. Do tych zalet trzeba jeszcze dopisać fakt, że znanych jest dużo skutecznych metod wydłużania żywotności okien drewnianych, a także to, że materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno gdy mówimy o jego pozyskiwaniu, jak i utylizacji, która jest stosunkowo łatwa i nie szkodzi atmosferze. Czynniki te powodują, iż okna drewniane są lepsze aniżeli produkty wytwarzane z plastiku czy PCV.

Nasz adres:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]