Budowa domów drewnianych – nowoczesność, funkcjonalność, estetyka

Budowa domów drewnianych Małopolska - więcej szczegółów o tej usłudze.

Coraz więcej osób marzy o posiadaniu własnego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się urzeczywistnić to marzenie. Jeszcze wcale nie tak dawno temu w naszym krajobrazie przeważały domy mające kształt klasycznego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Charakteryzowały się też ogromnymi stratami energii. Teraz wygląda to w stu procentach inaczej. Bardzo chętnie stawiamy na domy wybudowane z drewna stanowiące połączenie znanego od pokoleń stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak rewelacyjnie połączyć nowoczesność i tradycję?

Domy drewniane to obecnie najlepszy przykład na to, jak doskonale można łączyć tradycyjny styl podhalański z współczesnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam komfort. Styl góralski – bo tak nierzadko nazywa się także styl podhalański – to kwintesencja świetnego gustu. Małe okna, charakterystyczny dach , który pokryto gontem, weranda lub balkon – to typowe cechy domu, który wzniesiono właśnie w stylu góralskim. By jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci sięgają po liczne przeszklenia, chętnie wprowadzają także inne nowatorskie materiały. Tego rodzaju dom może być też energooszczędny. W tym celu architekci stosują dość zwartą bryłę budynku, polecają dobór właściwych okien i właściwie wykonane ocieplenie. Domy drewniane wybudowane w stylu góralskim połączonym z nowoczesnymi elementami napotyka się na ogół w jednym regionie naszego kraju. Jest to rzecz jasna Małopolska, na terenie której leży piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt architektowi z doświadczeniem

Przygotowanie doskonałej jakości projektu domu drewnianego, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z elementami nowoczesnymi naprawdę nie należy do łatwych. Dlatego najlepiej jest powierzyć to zadanie specjalistom. Nie inaczej jest już na etapie budowy domu. Tylko wtedy będzie można mieć pewność, że dom będzie wyglądał doskonale, a równocześnie będzie trwały oraz komfortowy w użytkowaniu.

Nasz adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]