Kilka słów o budowie domów z bali

Poznaj więcej szczegółów o budowie domów z bali na http://domygoralskie.com/technologie.html.

Domy wykonywane w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się coraz większą popularnością. Są wznoszone coraz częściej i stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy takie buduje się z wykonanych z drewna bali, które rozmieszczane są w bardzo charakterystyczny sposób. To znana od wieków metoda wznoszenia domów, którą doceniliśmy ponownie.

Budowa domów z bali: cechy charakterystyczne takich domów?

Rosnąca cały czas popularność takich domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy wznoszone w technologii zrębowej wyglądają nadzwyczaj ładnie. Do tego w ich wnętrzu panuje niesamowita atmosfera, za sprawą której mieszka się w nich wspaniale. Drewno to w pełni naturalny izolator cieplny. W związku z tym domy w technologii zrębowej nie potrzebują wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i niezwykle kosztownego ocieplenia. Są zdecydowanie cieplejsze niż domy murowane, które nierzadko generują niemałe straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą prawidłowo konserwowane, przetrwają w nienagannym stanie całe lata. Koszt ich budowy naprawdę nie jest za wysoki, co sprawia, że także pod tym względem wygrywają one z innymi technologiami. Domy z bali naprawdę często zobaczyć można na terenach położonych w górach i na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są obecnie z chęcią wznoszone także w innych regionach naszego kraju. Bale są odpowiednio przygotowywane, na skutek czego są odporne na działanie wilgoci oraz innych czynników pogodowych. To właśnie dlatego domy z bali mogą być budowane we wszystkich rejonach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest niezbędna

Stawiając na dom w technologii zrębowej, trzeba pamiętać, by zarówno przygotowanie projektu, jak i wykonywanie prac budowlanych powierzyć fachowcom, którzy specjalizują się w takim typie budownictwa. Tylko wówczas można mieć pewność, że dom będzie zaprojektowany i wybudowany prawidłowo, a w czasie użytkowania nie wyjdą na jaw niemiłe niespodzianki.

Nasz adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]