Rodzaje i zastosowanie podpór szalunkowych

Potrzebujesz podpór szalunkowych? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. Jak się ich używa? Dlaczego opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich funkcja

Pośród szalunków rozróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy wariant stosowany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu możliwe jest pokrycie stropu betonem i odpowiednie jego uformowanie. Istotną funkcję pełnią też stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezbędne w trakcie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe wytwarzane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala korzystać z nich w rozmaitych sytuacjach. Zwykle w sprzedaży dostępne są podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów lub od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się ogromną trwałością, są także proste w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są ogromne. Wśród wiodących producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, jak również moduły produkowane przez firmy Pionart, Olan czy Hunnebeck. Na szczególną wzmiankę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się przemyślaną konstrukcją, imponującą jakością oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. Podpory stropowe Peri są dostosowane do wykorzystywania nawet w niekorzystnych warunkach. Obecnie dużo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – przystępne ceny sprawiają, że usługi te zyskują na popularności. Wypożyczenie podpór stropowych to również oszczędność czasu.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]