Jak wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii w medycynie ?

Zobacz, gdzie kupić aparaty do magnetoterapii.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na działaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców oraz indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Metodzie tej przypisuje się wielorakie oddziaływanie, jednakże wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Absolutną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o przyspieszenie regeneracji tkanek oraz działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia redukuje także ilość wolnych rodników, likwiduje obrzęki, pomaga w stanach zapalnych i poprawia krążenie.

Działanie aparatów do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które w następnej kolejności jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Obecnie aparaty do magnetoterapii umożliwiają użycie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala przeprowadzić więcej zabiegów i w dużym stopniu usprawnia działanie gabinetów medycznych.

Gdzie wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii?

Aparat do magnetoterapii to ważny element ekwipunku klinik rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na duże gabaryty i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, zwykle jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Warto jednak podkreślić, że na rynku znajdziemy też modele mobilne, wspaniale nadające się do pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Urządzenia te mają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Nasz adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]