Korekta wad wzroku z wykorzystaniem lasera – metody

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o zabiegu femtoLasik, odnajdziesz na voigtklinikaoka.pl.

Laserowa korekcja wzroku to w tej chwili najbardziej popularna metoda korekty astygmatyzmu, krótkowzroczności, dalekowzroczności czy presbiopii, aczkolwiek niewiele pacjentów zdaje sobie sprawę z tego, że zabiegi te są wykonywane przy użyciu kilku technik.

Zabieg FemtoLASIK – bezpieczna, bezbolesna, a zarazem bezinwazyjna technika korekcji wzroku

FemtoLASIK (nierzadko nazywany również All-Laser-LASIK) to bezinwazyjna, całkowicie bezpieczna i nie wywołująca bólu metoda korekty takich wad jak miopia (do -10 dioptrii), nadwzroczność (do +4 dioptrii), astygmatyzm (do 6 dioptrii) i w indywidualnych przypadkach starczowzroczność. Sam zabieg nie jest długi – wykwalifikowany optometrysta może przeprowadzić go w nieco ponad 15 minut. Zaletą tej metody jest to, że pacjent bardzo szybko odzyskuje ostrość widzenia – w zasadzie w przeciągu doby po zabiegu może wznowić swoje powszednie obowiązki. Zabieg realizowany w dwóch fazach i w przeciwieństwie do metody LASIK, tutaj rogówki nie nacina się przy użyciu skalpela. Podczas zabiegu FemtoLASIK na początku przy użyciu lasera femtosekundowego odseparowuje się płat rogówki o grubości blisko 0,1 mm, a w kolejnym etapie przeprowadza się modelowanie rogówki z wykorzystaniem lasera excimerowego.

Pewną odmianą metody FemtoLASIK jest FemtoLASIK Topoguided, gdzie praca lasera excimerowego jest spersonalizowana dla każdego pacjenta. Przed rozpoczęciem zabiegu przygotowuje się mapę rogówki i na jej bazie koduje się wszelkie ruchy wiązki laserowej. Ten wariant zabiegu wykonuje się u osób z astygmatyzmem i hyperopią, których układ optyczny cechuje się niestandardowym kształtem.

Zabiegi LASEK i EBK

Pozostałe sposoby korekty wzroku to przykładowo:
LASEK – wykonywany jest u osób, u których z rozmaitych przeciwwskazań nie można zastosować metody FemtoLASIK. W tej metodzie korekty wzroku płatek nabłonka rogówki zdejmowany jest alkoholem, a nie wiązką laserową.
EBK, w którym po znieczuleniu oka z rogówki usuwany jest nabłonek (podlega on potem naturalnej regeneracji), a w następnej kolejności kształtuje się rogówkę za pomocą lasera excimerowego. EBK zwana jest metodą powierzchniową, ponieważ nie dochodzi do ingerencji w głębsze warstwy rogówki. EBK można jednak zastosować wyłącznie do korekty niedużych wad wzroku.

Nasz adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]