Maszyna do drenażu limfatycznego – aparat symulujący pracę masażysty

Kliknij tutaj, aby zamówić domowe urządzenie do drenażu limfatycznego.
Drenaż limfatyczny to technika masażu, której zadaniem jest usprawnienie krążenia limfy w organizmie. Drenaż ręczny opracowano w Danii w trzecim dziesięcioleciu XX wieku – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy czerpiące oraz obrotowe, których siłę i częstotliwość terapeuta dostosowuje za każdym razem do punktu masażu, jak również kondycji zdrowotnej pacjenta.
Urządzenie do drenażu limfatycznego – na obrzęki kończyn różnego typu
W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej wykorzystywane są aparaty do presoterapii symulujące masaż manualny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy podzielone na komory, które nakłada się na obrzękłe kończyny dolne albo górne. Dzięki napełnieniu powietrzem kolejnych komór mankiet naciska na kończynę, pobudzając tym samym krążenie chłonki. Istnieje wiele zaleceń do wypróbowania drenażu limfatycznego. To m.in. obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy czy też mastektomii). Korzysta się z niego też w medycynie estetycznej – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania bądź jako pomoc w niwelowaniu cellulitu. Presoterapia jest też na co dzień wykorzystywana wśród zawodowych sportowców, przede wszystkim jako zabieg regeneracji powysiłkowej.
CarePump – aparaty do masażu uciskowego do użytku domowego
Mnóstwo opcji zastosowania urządzeń do masażu uciskowego wpłynęło mocno na rozwój tych aparatów. W dzisiejszych czasach osoby cyklicznie stosujące tę metodę masażu mogą wykonać zabieg w we własnych czterech ścianach, przy użyciu nowoczesnych aparatów Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Aparaty do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w rękawach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest masaż. Urządzenia CarePump są stosunkowo lekkie i nie zabierają wiele miejsca, dlatego bez problemu można wziąć je w podróż, np. na zawody sportowe.
Co kluczowe, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być wcześniej skonsultowane z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samodzielnie, gdyż istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to np. nowotwór bądź miażdżyca, które powinno się wcześniej wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]