Oczyszczacz powietrza – gwarancja czystego powietrza w domu

Kwestia zanieczyszczenia atmosfery trafiła już do świadomości zwykłego Polaka i sporadycznie jest umniejszana. Mieszkańca naszego kraju zauważyli, iż czystość powietrza, którym każdego dnia oddychamy, ma znaczny wpływ na nasz stan fizyczny. Póki nie będą zastosowane systemowe rozwiązania, każdy musi zatroszczyć się o swoje zdrowie, np. poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowinka w polskich sklepach

Im bardziej zurbanizowany rejon, tym większe jest ryzyko obecności znacznego stężenia pyłów zawieszonych PM2,5 oraz PM10. Na rozwój wielu chorób układu oddechowego podatni są szczególnie mieszkańcy metropolii lub terenów w pobliżu zakładów przemysłowych wypuszczających do atmosfery obfite ilości pyłów zawieszonych. Codzienne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pomoże w znacznym stopniu ograniczyć negatywne oddziaływanie zanieczyszczeń na zdrowie. I nie jest to obecnie nowość na rodzimym rynku – oczyszczacze powietrza wielu renomowanych producentów, jak m.in. AirFree, Blueair bądź GREE, od lat obecne są w ofercie wielu sklepów. Co ciekawe, poza wyłapywaniem z powietrza zanieczyszczeń, często posiadają one również inne przydatne funkcje.

Oczyszczacze powietrza usuwają nie tylko pyły oraz mikroorganizmów

Oczyszczacze powietrza sprzedawane są w kilku rozmiarach, wobec tego bez problemu dobierzemy urządzenie właściwe do danej objętości wnętrza. Są to urządzenia stosunkowo nieduże, więc bez wysiłku daje się je przenosić między pokojami. Nie licząc odfiltrowywania z powietrza pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, wyłapują one też grzyby oraz drobnoustroje, które mogą powodować rozmaite choroby lub reakcje alergiczne, jak również groźny formaldehyd. Dużo oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje i nawilża powietrze, co wytwarza w domu rześką atmosferę, a jednocześnie zapewnia spokojniejszy sen. Niektóre oczyszczacze mają również detektory wykrywające obecność CO2. Nabycie oczyszczacza powietrza poleca się przede wszystkim alergikom.