Oczyszczacze powietrza – dowiedz się jak działają?

Społeczeństwo pomału przekonuje się, jak istotne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wdychamy różnego rodzaju zanieczyszczenia i alergeny: spaliny samochodów, sadzę, roztocza, pyłki kwiatów czy bakterie i wirusy. Jak więc przeprowadzić oczyszczanie powietrza w biurze czy mieszkaniu?

Jak wysoka jest wydajność oczyszczaczy powietrza?

W dzisiejszych czasach najlepszym rozwiązaniem jest nabycie do mieszkania oczyszczacza powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i kurzami. Efektywność oczyszczaczy powietrza oblicza się określając najmniejszą wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie zatrzymana w ich filtrze. Oczyszczacze o dużej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, zatrzymują prawie 100% cząsteczek o wielkości 0,3 mikrometra. Jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może być jeszcze skuteczniejsze.

Wypróbuj oczyszczacz powietrza Airdog

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która zapewnia wysoki stopień filtracji. Zatrzymują one nawet cząsteczki o wielkości 0,0145 mikronów, co pozwala pozbyć się sadzę, dym tytoniowy czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Model Airdog X5 skutecznie i w mgnieniu oka eliminuje też wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone badania. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do redukcji kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby okresowej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, zaś jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, proste w użyciu oraz energooszczędne.