Psycholog w UK – dlaczego może być potrzebny?

Więcej o usługach polskiego psychologa Coventry - zajrzyj tu.

Po przystąpieniu naszego kraju do Wspólnoty Europejskiej oraz otwarciu zagranicznych rynków zatrudnienia na naszych rodaków, Polacy chętnie zdecydowali się na wyjazd do Wielkiej Brytanii. Obecnie przez Brexit zjawisko emigracyjne właściwie zanikło, lecz nadal nie brakuje osób skorych do pracy czy rozpoczęcia studiów właśnie w UK. Nierzadko jednak pobyt w Wielkiej Brytanii generuje ogrom utrapień, z którymi trudno jest się uporać bez dodatkowego wsparcia profesjonalisty bardzo.

Polski psycholog w UK – z jakimi kłopotami się upora?

Przebywanie na Wyspach i wynikające z tego odseparowanie od bliskich, a także praca na terenie obcego kraju, mogą rodzić wiele problemów, którym wyjątkowo ciężko jest podołać. Rozstanie z rodziną często powoduje ogromną sytuację stresową. Do tego w wielu przypadkach pojawiają się również trudności ze znalezieniem pracy lub nawiązaniem trwałych znajomości ze współpracownikami. Brak znajomości języka, który do tej pory jest wcale nierzadko spotykany, sprawia, iż błyskawicznie ma miejsce odizolowanie się od kolegów , z którymi się pracuje. A od tego już tylko mały krok do istotnych wahań nastroju lub nasilenia odruchów agresywnych. Nad zachowaniem tego typu bardzo ciężko jest zapanować samodzielnie. Dlatego nie należy bać się korzystania z pomocy profesjonalisty. Rozmowa z psychologiem okazuje się być najkorzystniejszym wyjściem.

Polski psycholog w UK – jak przebiega taka rozmowa?

Każda rozmowa z psychologiem odbywa się w bezpiecznej atmosferze oraz dyskretnej. Nie trzeba bać się, że historie , które zostały opowiedziane w czasie sesji będą powierzone komuś innemu. Psychologa obowiązuje bowiem zachowanie tajemnicy , a zwolnić z niej może jedynie sąd. Przed psychologiem nie trzeba ukrywać kłopotów oraz słabości – jego zadaniem jest pomoc w ich przezwyciężeniu. Psycholog instruuje, jak radzić sobie ze stresem, a także pomaga identyfikować sytuacje o charakterze konfliktowym. Polski psycholog w UK to doskonały wybór. Konsultacja przeprowadzana jest w języku polskim, dzięki czemu odbywa się sprawniej oraz swobodnie. Osoba przychodząca z problemem nie powinna się wszak martwić się tym, czy zostanie zrozumiana oraz czy sama dobrze pojmie to, co radzi jej psycholog.

Nasz adres:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339