Terapia małżeńska drogą do naprawy małżeństwa

terapia par UK,  terapia małżeńska UK

Każde małżeństwo może popaść w rozmaite kryzysy. Całe szczęście obecnie można sobie z nimi radzić naprawdę sprawnie. Idealnym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez psychoterapeutę mającego niezbędne kwalifikacje oraz doświadczenie.

Terapia małżeńska – w jakich sytuacjach może pomóc?

Do psychoterapeuty przychodzą pary borykające się z rozmaitymi problemami. Fachowiec pomaga pokonać trudności mające związek z niedochowaniem wierności jednego z małżonków, a także pomoże w razie nałogów, jednak w takich sytuacjach nierzadko konieczne będzie też specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog okaże się być wsparciem w okresie problemów zdrowotnych partnerów lub ich dzieci. Jest przydatny w sytuacji, gdy pomiędzy partnerami dochodzi do konfliktów, których nie są w stanie przezwyciężyć sami. Wzięcie udziału w terapii małżeńskiej pomaga też przezwyciężyć trudności i scementować związek. Poprawie ulega zdolność porozumiewania się między żoną i mężem – dzięku temu ich małżeństwo ewoluuje, a nie tkwi w miejscu. Psychoterapeuta pomaga odkryć partnerom jakie mają oczekiwania oraz potrzeby. Podkreśla on, że związek to nie wyłącznie branie, ale także oferowanie czegoś od siebie. Wsparcie psychoterapeuty sprawia, że możliwe staje się zidentyfikowanie przyczyn , które legły u podstaw partnerskich trudności. Pary, które ukończyły terapię małżeńską zdobyły wiedzę niezbędną do tego, by doskonale radzić sobie z problemami w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszkamy w Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która dotarła na Wyspy sprawiła, że dzisiaj bez większych problemów można wyszukać polskiego psychologa również na terenie UK. Znajomość języka polskiego usprawnia proces terapii i podnosi komfort pary, która zdecydowała się na usługi specjalisty. Także na emigracji warto powalczyć o własne małżeństwo, które bardzo często właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna borykać się z najróżniejszymi trudnościami. Trzeba pamiętać, że terapia to nie wstyd, a dzięki niej związek jest w stanie wkroczyć na całkiem nowe tory. Rozejście się to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Nasz adres:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339