Twój wzrok się pogarsza? Udaj się do kliniki okulistycznej

Voigt Kraków - uzupełnij swoje wiadomości!

Zdrowe oczy to gwarancja pełnego komfortu życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się problematycznych i w wielu przypadkach niebezpiecznych dla zdrowia chorób oczu. Kto może poddać się operacji wzroku?

Korekcja wzroku – zaufaj wprawnemu optometryście

Nie tak dawno temu korygowanie wad wzroku sprowadzało się do noszenia soczewek kontaktowych bądź okularów. Od kilku lat dostępne są jednak innowacyjne metody korekcji pozwalające na leczenie jaskry, nadwzroczności, astygmatyzmu, jak również szeregu pozostałych schorzeń. Szczególnie popularna stała się laserowa operacja wzroku cechująca się dużą skutecznością. Laserowa korekcja wad wzroku jest zabiegiem nieinwazyjnym oraz bezpiecznym, a pacjent szybko powraca do normalnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, w której zatrudniony jest biegły zespół, specjalizujący się w innowacyjnych sposobach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta postawi diagnozę, wybierze właściwą metodę leczenia i usunie wadę wzroku. Specjaliści przyjmujący w klinice okulistycznej mają w dyspozycji najnowsze aparaty diagnostyczne, dlatego są w stanie rozpoznać nawet mało rozpowszechnione dolegliwości oczu.

Z jakimi chorobami można zgłosić się do centrum oka?

Kliniki okulistyczne zajmują się również terapią innych chorób, takich jak np. stożek rogówki. Najnowsze metody jego leczenia polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych czy modelowaniu rogówki za pomocą procedury Topoguided. Prócz tego okuliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, które jest badaniem niezbędnym w wykrywaniu zapalenia gałki ocznej, jaskry oraz innych uciążliwych chorób. W klinice okulistycznej wykonuje się też mapy rogówki – jest to potrzebne przed operacją zaćmy oraz innymi zabiegami laserowymi. Korekta wad wzroku to rzecz jasna nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się również innymi kwestiami, np. ciałami obcymi w gałce ocznej oraz likwidacją kaszaków.

Nasz adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]