Wybielanie zębów u stomatologa – jak przebiega?

Zdrowe i perłowe zęby to marzenie wielu osób. Niestety wiele negatywnych składników niszczy nasze szkliwo i sprawia, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze domowe środki wybielające wystarczają. Jak odzyskać nieskazitelny uśmiech? Jakie metody wybielania są najlepsze?

Wybielanie zębów – lampa czy pasta?

Mycie jamy ustnej po każdym posiłku pomaga zachować mocne szkliwo, ale nie zawsze chroni przed nieestetycznymi zmianami. Cukry i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają wyglądać ładnie. Domowe sposoby pielęgnacyjne (paski, soda oczyszczona, pasty), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem narzędzi, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są w tym momencie najpopularniejsze? Stomatolodzy szczególnie zalecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia zauważalne rezultaty już po 3 zabiegach. Wybielanie lampą jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów – określ barwę zębów przed zabiegiem

Jak odbywa się wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba zweryfikować czy w uzębieniu nie ma ubytków. W dalszej kolejności za pomocą specjalistycznego wzornika oznacza się barwę zębów przed wybielaniem. Po przeprowadzeniu wstępnych czynności, dentysta przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Kluczowy jest również dobór właściwego odczynu żelu. Żel naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny minimalizując nieestetyczne zażółcenia. Zabieg BEYOND wybiela zęby nawet o piętnaście odcieni, rezultaty są więc spektakularne i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej ok. 7 dni. Osobom, które z jakichś przyczyn nie mogą stosować lampy BEYOND poleca się wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.