Jak działa internetowy kantor wymiany walut?

Nie przekopuj już sieci! Kantor wymiany walut dla Ciebie odnajdziesz na https://topfx.pl.

Jeszcze kilka lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w pobliskim oddziale banku bądź w kantorze – te ostatnie wciąż funkcjonują w galeriach handlowych oraz przy supermarketach! Lecz w szybko przekształcającym się świecie, ludzie pragną wymieniać waluty obce bez konieczności ruszania się z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, dlatego właśnie powstały kantory internetowe, które na to pozwalają.

Jak funkcjonuje kantor wymiany walut przez internet?

Funkcjonowanie kantoru online jest tak samo nieskomplikowane jak tradycyjnego kantoru. Użytkownik wchodzi do serwisu przez założony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kwotę, którą pragnie przewalutować. Atutem kantorów wymiany walut online jest przede wszystkim to, iż transakcje można zlecać w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut odbywa się już w godzinach pracy serwisu po bieżących kursach, ustalanych na podstawie danych zaczerpywanych z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak to jest w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, na ogół z zeszłego dnia. Kolejnym i nadzwyczaj znaczącym walorem kantorów online są niższe spready aniżeli te oferowane przez banki i kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (zależnie od indywidualnego cennika) może zakończyć się uiszczeniem spreadu w wysokości nawet 3-4%, tymczasem w kantorze online spready zwykle nie przewyższają 2%. Kantory online oferują też kilka specjalnych usług stosowanych przez konsumentów, m.in. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej dokonywanej w określonym przez nabywcę terminie bądź takiej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po wskazanym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wówczas, kiedy wskazany przez klienta kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Kantor wymiany walut online – usługa dla studentów zagranicznych oraz kredytobiorców

Kantory online to opcja dla osób doceniających wygodę oraz znaczną wolność w dyspozycji kapitałem. Korzystają z nich też kredytobiorcy spłacający pożyczki zaciągnięte w obcej walucie oraz osoby uczące się bądź pracujące poza granicami Polski. Jednak zanim zdecydujemy się powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto zbadać jego reputację oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie witryny Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.