Jak wyjść ze spirali zadłużenia – o kredycie konsolidacyjnym

Z terminem kredytu konsolidacyjnego bez wątpienia spotkało się większość osób. Konsolidacja to produkt dostępny w banku, który najczęściej adresowany jest do indywidualnych klientów, którzy wpadli w spiralę zadłużenia.

Czym są kredyty konsolidacyjne?

Osoby, które zmagają się z wieloma zadłużeniami, mogą je połączyć w jeden kredyt. Konsolidacja umożliwi takim osobom spłacenie wcześniejszych zobowiązań. Za sprawą konsolidacji można uregulować również te kredyty, które na skutek najróżniejszych trudności spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają na koncie kilka kredytów i które mają trudności z ich regulowaniem, konsolidacja może być jedynym rozwiązaniem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego dochodzi obniżenie wysokości rat. Istotne jest również to, że po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego zamiast wielu rat płaci się wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia zatem wyjście z kłopotów finansowych, obniżenie miesięcznego obciążenia oraz poprawę gospodarowania domowymi finansami.

Jakie pożyczki można łączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba zobowiązań kredytowych, które można objąć konsolidacją jest bardzo duża. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu klienci mogą spłacić kredyt samochodowy, gotówkowy, ratalny oraz mieszkaniowy. Dzięki konsolidacji można także pozbyć się zadłużenia na karcie kredytowej bądź rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . W zależności od preferencji klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny oferują obecnie nie tylko banki, ale też parabanki, jednak często wiąże się to z wyższymi kosztami usługi lub niekorzystnymi dla kredytobiorcy zapisami. Wybierając kredyt konsolidacyjny, warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanego pośrednika, który pomoże wyszukać najlepsze rozwiązanie.