Mass collect – usługa dla dużych i małych firm

Sprawdź więcej szczegółów o mass collect na https://flobo.io/mass-collect/.

Mass collect jest usługą, której głównym aspektem jest identyfikacja płatności masowych od kontrahentów. Przybliżamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak upraszcza życie małym oraz dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z przypisania klientom własnych numerów rachunków

Funkcja usługi mass collect jest w rzeczywistości niezwykle prosta. Polega na nadaniu każdemu klientowi własnego numeru rachunku, który jest jednocześnie jego ID. Takie działanie jest przydatne wszędzie tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest ogromna ilość kontrahentów, czyli np. w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, w prywatnych klinikach, a także wszelkich branżach, gdzie używane jest płatności abonenckie (między innymi w sieciach siłowni). Należności przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na wskazany firmowy rachunek bankowy, jednakże uprzednie przydzielenie kontrahentom indywidualnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejszą identyfikację, bez względu na to, jaką metodę wybrali oni do wykonania przelewu (przelew z karty, przelew za pośrednictwem poczty lub tradycyjny przelew). Wykorzystanie mass collect wiąże się też z mniej czasochłonnym księgowaniem wpłat niż podczas księgowania przez pracownika, a równocześnie eliminacją możliwych błędów, które mogą wyniknąć w czasie tej czynności.

Łatwiejsze kontrolowanie przychodzących należności – o atutach usługi mass collect

Chociaż mass collect nie jest aktualnie proponowana we wszystkich bankach (posiadają ją m.in. ING Bank Śląski i Bank Pekao) wypada przeanalizować możliwość jej zastosowania w przedsiębiorstwie, również takim, które miesięcznie obsługuje około setki dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect wiąże się wszak z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość połączenia z platformą finansowo–księgową (a zatem monitorowanie na bieżąco przychodzących należności) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko integrację z usługą mass collect banku, ale posiada też funkcję wysyłania notyfikacji o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co po kilku miesiącach przekłada się na podniesienie terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]