Sztabka złota – dobra inwestycja na przyszłość

Więcej o złocie w sztabkach na https://goldbroker.pl/sztabki-zlota/.

Odkładanie środków pieniężnych na koncie bankowym lub zakładanie lokat nie jest dziś tak korzystne jak dziesięć lat temu. Niskie oprocentowanie proponowane przez instytucje bankowe, ale również i większe zrozumienie, że nie zainwestowany kapitał nie zarabia sprawiły, że Polacy szukają strategii, które pomogą ich oszczędnościom dawać w przyszłości poboczny zysk. Obok nabywania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz większe grono sympatyków zdobywają metale inwestycyjne, a zwłaszcza – złote sztabki.

Złoto w sztabkach to inwestycja na lata

Od razu należy stanowczo zaakcentować, iż inwestycja finansów w sztabki złota to wieloletnia inwestycja. Złoto na ogół nie poddaje się większym i mniejszym kryzysom obserwowanym w gospodarce, a wręcz destabilizacja polityczna oraz gospodarcza często podwyższa jego wartość. Oczywiście można spostrzec wahania w jego ceny, jednakże badając jej historyczny wykres natychmiast daje się zobaczyć, iż wraz z upływem czasu ona wzrasta. Czemu tak się dzieje? Od wieków ilość tego kruszcu dostępna na rynku w zasadzie się nie zmienia. Kiedyś był on uniwersalnym środkiem płatniczym, w dzisiejszych czasach jest stosowany w elektronice, przemyśle chemicznym oraz medycynie, jak również – wciąż na ogromną skalę – w sztuce i złotnictwie. Pomimo, iż wydobycie złota trwa nieustannie i w teorii powinno go być coraz więcej, recykling tego metalu wykorzystanego np. do produkcji urządzeń elektronicznych (jak kable USB albo odtwarzacze CD) jest w wielu przypadkach nieopłacalny, dlatego zapotrzebowanie na złoto trzyma się wysokim poziomie i prognozuje się, że w najbliższych latach ta tendencja się nie odwróci.

Pojedyncze złote sztabki i combibary – co kupić?

Słysząc o inwestycji środków w sztaby złota większa część osób z miejsca uzna, że to nie dla nich, przez ogromny koszt. Tymczasem złote sztabki odlewa się w wielu wagach, tym samym zasadniczo każdy może sobie pozwolić na lokatę pewnego wycinka oszczędności w ten szlachetny metal. Złoto można zamówić już w sztabkach o wadze 1 g, 2 g bądź 10 g. Te malutkie sztabki są także idealne na prezent. Poważni inwestorzy, mający pokaźniejszy kapitał często kupują się na cięższe sztabki złota o wadze 100 g, 500 g, a także 1000 g. Należy jednakże pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze, nie można podzielić kupionej sztabki przy przyszłej odsprzedaży. Po drugie, inwestując w większą sztabkę kupimy złoto po wyraźnie niższej cenie. Zatem powinno się nabywać złote sztabki o różnej wadze lub zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są od razu rozparcelowane na drobne sztabki o wadze 1 g.

Nasz adres:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]