Jakie moduły składają się na instalacje teletechniczne?

Instalacje teletechniczne. Sprawdź, kto je sporządza.

Instalacje teletechniczne antenowej instalacji zbiorowej to rozbudowana infrastruktura posiadająca mnóstwo rozmaitych urządzeń – od podstawowych po zaawansowane technicznie. W Polsce funkcjonują profesjonalne przedsiębiorstwa, które produkują urządzenia do sieci RTV. Sprawdźmy jakie usługi proponują i jakie są główne moduły instalacji teletechnicznych.

Instalacje teletechniczne – w hotelach i domach wielorodzinnych

Instalacje teletechniczne obejmują przyrządy jak m. in.: anteny offsetowe, LNB – konwertery SAT, pasmowe wzmacniacze wielokanałowe, rozgałęźniki sat, odbiorniki optyczne. W sprzedaży dostępne są też wzmacniacze budynkowe, kable telekomunikacyjne, urządzenia DVB-S/S2 i cyfrowe stacje czołowe. Moduły tego typu montowane są na nieruchomościach, w szpitalach i domach wielorodzinnych. Firmy specjalizujące się w sieciach RTV/SAT zajmują się natomiast m.in. planowaniem sieci i produkcją poszczególnych urządzeń. Sieci teletechniczne opierają się na niezawodnych komponentach oraz specjalistycznym montażu – stąd zalecana jest pomoc fachowców.

Instalacje teletechniczne – Rozporządzenie Ministra Transportu

Istotne jest też, aby instalacje teletechniczne spełniały odpowiednie wymogi prawne. Dlatego potrzebne jest wsparcie techniczne profesjonalnych podmiotów, które zagwarantują odpowiednie narzędzia i dobiorą wysokiej klasy urządzenia dostosowane do wymogów konkretnej sieci. Instalacje teletechniczne niejednokrotnie wymagają również serwisowania, dlatego bardzo duże znaczenie ma opieka gwarancyjna. Korzystają z niej z reguły deweloperzy.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]