Kabel koncentryczny – co to jest i do czego służy?

Tutaj znajdziesz kabel koncentryczny.

W dużej liczbie mieszkań dostrzec można telewizor. Znaczna część z nas lubi raz na jakiś czas obejrzeć porywający film bądź dobrej jakości serwis o charakterze informacyjnym. Aby jednak do telewizora docierał odpowiedni sygnał, konieczne jest zamontowanie właściwego podłączenia. Stosuje się do tego celu między innymi kable koncentryczne, które obecnie kupimy bez najmniejszych problemów w sklepach mających w swojej ofercie elementy do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – podstawowe parametry

W sklepach znajdują się obecnie bardzo różne kable koncentryczne, wyróżniające się nieco odmiennymi parametrami. Podstawowy podział wyróżnia kable koncentryczne wewnętrzne oraz zewnętrzne. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny bez wątpienia powinien zwrócić uwagę na jego istotne właściwości. Znaczące są dopasowanie i tłumienie, które gwarantuje odbiór sygnału telewizyjnego na naprawdę wysokim poziomie. Dobrym wyborem są kable posiadające konstrukcję Tri–Shield. Jej wykorzystanie sprawia, że kabel wyróżnia się klasą „A” ekranowania oraz ochrania sygnał przed zakłóceniami z zewnątrz, które mogą istotnie wpływać na ostrość odbioru. Kable koncentryczne najlepszych firm świetnie sprawdzą się nie tylko w modernizacji, ale też przy rozbudowie sieci kablowych zarówno małych, jak i naprawdę dużych operatorów. Większość kabli koncentrycznych opracowana została zgodnie z wyśrubowanymi rygorami produkcji. Na skutek tego odchyły parametrów w ich przypadku są niewielkie lub żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego typu materiały stosuje się do jego wykonania?

Kable koncentryczne stanowią najczęściej fuzja materiałów różnego typu. Zazwyczaj rdzeń produkowany jest z miedzi. Jest to materiał trwały, który nie traci swoich właściwości nawet po długim czasie używania. W przypadku kabli , które przeznaczone są do stosowania w warunkach zewnętrznych, do wyprodukowania osłony używane są materiały niewrażliwe na działanie negatywnych warunków atmosferycznych.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]