Popularne zabiegi estetyczne z zastosowaniem kwasu hialuronowego

Na https://revitae.com.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/wypelnianie-zmarszczek-kwasem-hialuronowym/ znajdziesz wszystko, co warto wiedzieć o wypełnianiu zmarszczek.

Kwas hialuronowy to biopolimer, który od dziesięcioleci używany jest w najróżniejszych zabiegach medycznych oraz do produkcji kosmetyków. Związek ten ma wiąże znaczne ilości H2O, zatem dodawany jest często do peelingów bądź serum nawilżających . Co kluczowe, kwas hialuronowy występuje w organizmach żywych, zatem wyjątkowo rzadko jest przyczyną alergii. W medycynie estetycznej z kolei ten biopolimer stosowany jest głównie do powiększania ust, wypełniania zmarszczek (tych płytkich, jak i głębokich), a takżekształtowania konturów twarzy.

Wypełnianie zmarszczek usieciowanym kwasem hialuronowym

Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego ma na celu głównie przyciągnięcie do skóry wody (jedna cząsteczka kwasu może związać aż 250 cząsteczek wody!), ale też sprowokowanie komórek tkanki łącznej do wytwarzania pokaźniejszej ilości kolagenu i w efekcie doprowadzenie do tego, iż skóra znowu stanie się sprężysta. Popularnym zabiegiem z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczek, z reguły tych tworzących się w okolicy ust i nosa (czyli fałd nosowo-wargowych), horyzontalnych zmarszczek na czole bądź bruzd na brodzie i przy oczach. Kwas napiera na skórę od wewnątrz, co powoduje, że bruzda w kilka minut staje się niezauważalna. W zabiegach wypełniających wykorzystuje się usieciowany kwas hialuronowy, który jest bardziej stabilny, a zatem zdecydowanie trwalszy. Utrzymuje się w skórze dłużej, z tej przyczyny skutki zabiegu są dostrzegalne nawet przez 2 lata.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – regularne i jędrne warg

Nie licząc wypełnienia zmarszczek oraz modelowania twarzy, popularnym zabiegiem z zastosowaniem kwasu hialuronowego wykonywanym przez kliniki medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Korzystają z niego z reguły osoby, którym nie podoba się rozmiar oraz kontur ich ust lub których usta są asymetryczne. Powiększanie ust kwasem hialuronowym trwa z reguły ok. trzydziestu minut, przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym, a preparat z kwasem wstrzykuje się w określone punkty ust przy pomocy kaniuli, czyli “tępej igły”. Poprawnie przeprowadzony zabieg daje efekt bardziej regularnych, pełnych, lecz nadal naturalnie wyglądających ust.

Nasz adres:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]