Tabliczki informacyjne a bezpieczeństwo

Tabliczki informacyjne kupisz na www.poniedzialek.pl.

Tabliczki informacyjne są wymagane przez akty normatywne dotyczące BHP. Zazwyczaj możemy nie zwracać na nie uwagi, jednak sprawiają one, że przestrzeń jest uporządkowana, a obiekty biurowe są bezpieczniejsze. Zobaczmy w takim razie gdzie możemy zobaczyć tabliczki informacyjne oraz jakie spełniają funkcje.

Tabliczki informacyjne – usprawniają znalezienie właściwego pokoju

Najbardziej rozpowszechnione tabliczki informacyjne to w pierwszej kolejności te, które oznaczają obiekty biurowe – domy, zakłady pracy, urzędy, szpitale. Dzięki nim bezproblemowo dotrzemy na miejsce. Należy jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie znajdują się tylko na elewacjach nieruchomości, gdyż bardzo często można je również dostrzec w środku. To ogromna grupa znaków, które z reguły spełniają funkcję ochronną, ale również stricte informacyjną. Takie tabliczki ułatwiają znalezienie właściwego biura lub urzędnika w dużych wieżowcach – w urzędach w przedsionku widnieją tabliczki z określeniami departamentów. Szukasz sekretarza czy wydziału księgowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to błyskawicznie. Równie znaczące są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska osób zatrudnionych, które umieszczane są przy wejściu do biura. Co ciekawe istnieje możliwość zmiany nazwiska na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – ochrona zdrowia i życia pracowników

Tabliczki informacyjne są przecież nakazywane przez przepisy BHP, nie zapominajmy więc o aspekcie bezpieczeństwa. Pokazują drogi bezpieczeństwa, wskazują pomieszczenia służbowe, mówią o niebezpiecznych substancjach. Biura mają obowiązek korzystania z tabliczek informacyjnych, istnieją też specjaliści od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są wyznaczeni do ich rozmieszczania. Tabliczki informacyjne tworzone są z trwałych materiałów (np. aluminium), niektóre rodzaje świecą w ciemności, a ich montaż jest niesamowicie szybki.

Nasz adres:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]