Górskie wycieczki dla aktywnych – czy warto w nich uczestniczyć?

Szukasz pełnej oferty wycieczek dla aktywnych? Idealnie trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl.

Rozróżnia się dwie grupy ludzi: ci, którzy wolne dni kochają spędzać na słodkiej bezczynności i ci, którzy w każdy urlop chcą zrobić coś wyjątkowego, czego dotąd jeszcze nie doznali. Z myślą o tych ostatnich agencje turystyczne tworzą interesujące propozycje wypraw dla aktywnych.

Aktywne wycieczki – pierwszorzędna sposobność, by zdobyć kolejne umiejętności

Wycieczki dla aktywnych to drobiazgowo zorganizowane parodniowe wyprawy dla osób, które pragną poznać rozmaite zakątki świata i naszego kraju od kompletnie innej strony. Harmonogram takich wyjazdów jest jest pełen fantastycznych atrakcji, których zwykły turysta nie zazna z pozycji komfortowego leżaka na balkonie wydzierżawionego domku w górach. Wyprawa dla osób szukających ciekawych wrażeń to także świetna szansa, by nabyć przydatne kwalifikacje, gdyż nierzadko wiąże się ze szkoleniami koniecznymi do poznania mechanizmów przeżycia na danym terenie. Podczas wycieczki w góry dla aktywnych można m.in. nauczyć się używania czekana oraz raków czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy poznają metody survivalu, jak również tego, jak zachować się w groźnych sytuacjach, które mogą ich spotkać, a więc np. w razie zejścia lawiny. Należy także dodać, że taka wyprawa w góry nafaszerowana jest niełatwymi zadaniami wymagającymi zaufania i współpracy pomiędzy uczestnikami, co może skończyć się zawiązaniem wieloletnich znajomości.

Wycieczki dla aktywnych to nie tylko polskie góry

Najciekawsze wyprawy, do których musimy wykazać się odpowiednią wytrzymałością fizyczną, to z reguły wycieczki w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a destynacją są łańcuchy górskie rozsiane po całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach górskich, ale z mocną kondycją fizyczną, mogą uczestniczyć np. w trekkingu po Podhalu i zdobyć cztery najważniejsze szczyty tego regionu: Giewont, Babią Górę, Trzy Korony i Turbacz. Mogą także odwiedzić Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska wulkan Etna, miejscowe parki narodowe i przespacerują się uliczkami przepięknych miast tej wyspy – Katanii, Trapani oraz Palermo. Ale Stary kontynent to nie jedyne rejony, dostępne dla początkujących podróżników – bez większych przeszkód poradzą sobie również w czasie wyprawy na Wyspy Komodo albo do Nepalu.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]