Kilimandżaro – niezapomniany trekking po Tanzanii

Oferta wycieczki na Kilimandżaro w dobrej cenie. Przekonaj się co dla Ciebie stworzyliśmy.

Sięganie po górskie szczyty to ambicja dużej części turystów, którzy lubią nietuzinkowe wyjazdy. Niezapomnianych przeżyć z pewnością dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiego powodu warto się jej podjąć?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – wznosi się prawie 6000 m n.p.m. Podróżników wabią głównie niesamowite krajobrazy, sposobność obserwacji obcych im zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, jak również znikające już lodowce. Masyw Kilimandżaro tworzą Uhuru, Mawenzi i Shira – trzy szczyty stanowiące pozostałość po wulkanach. Wycieczka na ten afrykański szczyt wymusza właściwe przygotowanie się – z uwagi na znaczną wysokość istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej, natomiast zmieniające się warunki atmosferyczne powodują, że zdobycie masywu stanowi duże wyzwanie. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie powinny wyróżniać się świetną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na marsz przez blisko 8 do 9 godzin dziennie.

O czym powinno się pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro należy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw żółtej gorączce, dzięki czemu pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą warto również zaopatrzyć się w leki przeciwko malarii. Przed atakiem choroby ochroni także właściwa profilaktyka – zastosowanie preparatów odpędzających insekty oraz zakładanie odzieży z długimi nogawkami i rękawami. A co zrobić, by uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudobową aklimatyzacją, która przygotuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]