Kursy turystyki wysokogórskiej – jakie umiejętności tu zdobędziesz?

Nigdy wcześniej nie spotkałeś tak korzystnej oferty zimowego kursu turystyki wysokogórskiej!

Góry są zachwycające, a jednocześnie niebezpieczne. Praktycznie co parę tygodni, a najczęściej w okresie, gdy wczasowicze tłumnie przyjeżdżają do modnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych w sąsiedztwie znanych szczytów, docierają do nas informacje o nowych fatalnych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez odpowiedniego przeszkolenia porwali się na wycieczkę trasą o wysokiej trudności. Zatem miłośnikom wysokich gór chcącym przeszkolić się w odpowiedzialnym poruszaniu się po nich rekomendujemy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – nauka w górach w niedużych grupach

Najlepszym sposobem, żeby nabyć istotną wiedzę jest uczestnictwo w wszechstronnym szkoleniu prowadzonym przez profesjonalistów z każdego z najważniejszych obszarów związanych ze wspinaczką górską, a więc ratowników górskich, instruktorów wspinaczki i przewodników górskich. Dzięki ich wskazówkom partycypanci kursu górskiego nauczą się m.in. poprawnego władania czekanem, poruszania się w rakach oraz na rakietach śnieżnych, zaznajomią się z regułami autoasekuracji, asekuracji i sposoby ratowania się przy upadku, przemieszczania się po szlakach zaopatrzonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami survivalu, medycyny górskiej i orientacji w terenie, które okazują się niezbędne w razie najrozmaitszych niespodziewanych sytuacji. Kurs omawia również reguły poprawnego działania podczas lawiny.

Kursy górskie, w tym też kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który posiada wieloletnie doświadczenie jako realizator ekspedycji w łańcuchy górskie większości kontynentów. Kursy prowadzone są na łonie natury (na Słowacji, w Polsce i w Austrii) w bardzo małych grupach, które najczęściej nie przekraczają pięciu- osób. W efekcie zdobywanie wiedzy odbywa się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas możliwość przeznaczyć na każdego uczestnika kursu wystarczająco uwagi i czasu, by mogli oni w pełni przyswoić sobie fundamentalną wiedzę, niezbędną do pewnego poruszania się po górach.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]