Najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce

Na narowery.visitmalopolska.pl/ znajdziesz więcej szczegółów o najciekawszych trasach rowerowych w Małopolsce.

Małopolska może poszczycić się ogromną rozmaitością geograficzną naturalną oraz ślicznymi krajobrazami. Gigantyczne wrażenie robią przede wszystkim góry, których w Małopolsce nie brakuje – jakkolwiek nie tylko. Sporo z efektownych miejsc można odwiedzić rowerem. Prezentujemy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – trasy rowerowe / Małopolska – najpiękniejsze trasy rowerowe / Trasy oraz szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy oraz szlaki rowerowe w Małopolsce są niezwykle zróżnicowane. Odnajdziemy tutaj również takie szlaki rowerowe, które są zawikłane technicznie, jak i trasy fenomenalne do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej jest VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Obszary są bardzo malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co umożliwia beztroską jazdę oraz podziwianie widoków.
Skoro wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie jesteśmy w stanie nie nadmienić o trasie VeloDunajec, jaką co poniektórzy nazywają wręcz wizytówką Małopolski. Po drodze napotykamy dużo atrakcji, pomiędzy innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, jednak prawdopodobnie najogromniejszą z nich jest wyprawa szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze pejzaże są wiekopomne!
Inną trasą rowerową, która należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym w największym stopniu znanych i najentuzjastyczniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten trakt rowerowy biegnie naokoło Jeziora Czorsztyńskiego. Jego plusem – prócz ślicznych widoków (i to bez względu od pory roku) – jest kapitalna powierzchnia i mnogość atrakcji oraz bogate zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na zakończenie wspomnijmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on albowiem swój rowerowy wariant. Ten trakt rowerowy gwarantuje takie atrakcje jak malownicze ruiny zamków oraz atrakcyjna natura, jednak także przewyższenia oraz trudności techniczne na trasie.