Tatry, Karpaty, Himalaje – trekkingi o różnych stopniach trudności

Potrzebujesz więcej wiadomości o aktualnej ofercie wyjazdów trekkingowych? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Wyprawy w góry mają wiele form. Od spokojnych spacerów po łatwych trasach w bliskim sąsiedztwie schronisk turystycznych, przez piesze, całodniowe marsze po szlakach klasyfikowanych wyżej na skali skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby uczestniczyć w tych ostatnich, konieczne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także zdolność posługiwania się sprzętem wspinaczkowym i turystycznym. Jakkolwiek za niejednokrotnie olbrzymi trud otrzymujemy możliwość obcowania z dziewiczą przyrodą i delektowania się nieziemskimi widokami.

Trekkingi – dobierz właściwy poziom trudności do swoich zdolności

Stopień trudności technicznej jest uzależniony od obszarów, przez które prowadzą trekkingi. Profesjonaliści rozróżniają 3 poziomy trudności wypraw w rejony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą te osoby, które wyróżniają się dobrą kondycją, a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do silnego wysiłku. Kolejny stopień trudności wymaga lepszej kondycji fizycznej oraz co najmniej podstawowej praktyki w górach – na przykład w Tatrach. Najwyższy poziom to wycieczki dla osób z doskonałą sprawnością fizyczną, znajomością charakteru wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z użyciem sprzętu, jak również nieobawiających się trudnych warunków obozowania w czasie długiej wędrówki.

Trekkingi w górach Azji i Europy

Trekkingi można praktykować we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce amatorzy tego typu rozrywki w najwyższym stopniu cenią sobie szlaki w Tatrach. Jeśli zaś chodzi o inne pasma Europy, ogromnym powodzeniem szczycą się bałkańskie Góry Przeklęte, Karpaty Wschodnie, graniczące z Azją Ural i Kaukaz, a także Alpy. Jednostki najbardziej zaawansowane w trekkingu powinny zaś sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wyprawy w Karakorum, Himalajach bądź Andach.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]