Trekkingi górskie w Dolomitach – dlaczego warto?

Zainteresowany Dolomity trekking? Kliknij tu.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku na pewno przebyli większość szlaków trekkingowych w Polsce, które położone są w Bieszczadach, w Tatrach oraz w Karkonoszach. Zdecydowanie budzą one zachwyt, jednak osoby, które często uprawiają ten rodzaj aktywności z czasem pragną przeżyć powtórnie silne emocje płynące z wypraw po mało znanym obszarze. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do tras w Polsce, jeśli można zachwycać się wspaniałymi widokami we włoskich Dolomitach?

Alpejskie Dolomity – masyw górski wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, a więc pasmo górskie położone całkowicie w Południowych Alpach Wapiennych, wyróżniają się dużą ilością baszt skalnych, ostrych grani oraz turni, które podczas dnia przez padające na nie słońce zmieniają swoją barwę. Jest to również jeden z najbardziej zachwycających masywów górskich starego kontynentu (o ile nie na świecie!), nie dziwi zatem, iż dekadę temu trafiły do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w tym paśmie górskim występuje wiele urwisk, bardzo spadziste stoki i kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany, wyznaczono w nich również niemało łatwiejszych tras, z którymi poradzą sobie turyści mający jakieś doświadczenie w trekkingu.

W alpejskich Dolomitach spędzisz też w atrakcyjny sposób zimę

Początkujących entuzjastów trekkingu bez wątpienia zachwyci przeprawa przez ten masyw górski po via ferratach, a więc po trasach, które są zaopatrzone w mocne liny zabezpieczające. Plan wycieczek tego rodzaju jest tak skonstruowany, aby członkowie grupy mieli czas na naukę zasad asekuracji, a także procedur poruszania się po takim szlaku. Bardziej doświadczeni i mający wysoką sprawność fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po trasie na Brencie, najbardziej znanego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta jest dla większości osób bardzo trudna, jednak ten, kto weźmie w niej udział na pewno nie zapomni o niej do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić także w interesujący sposób zimę, poruszając się po mało spadzistych terenach na rakietach. Tak można zachwycać się między innymi widokiem na Tofany czy grupę Tre Cime.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]