Wyprawa w Himalaje – wycieczka w te góry nie jest łatwa

Szukasz pełnej oferty wycieczki w Himalaje? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Łańcuch Himalajów razem z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Wpływa na to mnóstwo czynników – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Trzeba wspomnieć również o skrajnej trudności niektórych szczytów i tym, że to właśnie te góry stały się polem rywalizacji doświadczonych wspinaczy z całego świata. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się także pośród zwykłych turystów.

Jak zorganizować trekking w Himalajach?

Na początku należy zaznaczyć, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego wierzchołka. Kłopoty powoduje również samo przygotowanie podróży – kupno biletów lotniczych oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących wyjazdy w wysokie góry. Dodatkowym plusem jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie mających doświadczenia w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z oczywistych względów osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Himalaje albo Karakorum sporadycznie decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie znaczy to jednakże, iż te góry są poza ich zasięgiem, ponieważ częstokroć organizowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Lhotse, Everest czy Annapurna. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia własnych słabości, ale również możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu mieszkańców Nepalu oraz podziwianie niesamowitych cudów natury, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]