Wyprawy górskie – gdzie warto wyjechać?

Jeżeli ciekawi Cię dobra oferta wypraw, wejdź na www.exploruj.pl.

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, zniewalające widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, a także element sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie tras. Nie dziwi zatem to, że trekkingi, turystyka górska czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwaną popularnością. Wielostopniowy poziom trudności szlaków powoduje, że każdy – nawet absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może natomiast sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Przygotowanie wyprawy górskiej poza granicami kraju

Wspomniane komplikacje mogą okazać się szczególnie dokuczliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – głównie tych bardzo dalekich od naszego kraju. W takich wypadkach zaleca się skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób aranżujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te odbywają się one pod okiem wytrawnego przewodnika, nie znaczy jednak, że każdy może w nich uczestniczyć. W zależności od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – popularne destynacje podróży

Dużą popularnością wśród zwolenników wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Karakorum oraz Himalaje, niemniej jednak ze względu na wysoki poziom trudności i znaczne koszty większość sympatyków gór nie decyduje się na taki wyjazd. Dużo tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te koncentrujące się na osiąganiu szczytów Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Poza tym polskie firmy organizują też wyprawy w góry na Alasce (Ameryka Północna) i w Andy (Ameryka Południowa).

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]