Wyprawy w Alpy – na co mogą liczyć uczestnicy trekkingów?

Szukasz szczegółowych informacji o pełnej ofercie wyprawy w Alpy? Znakomicie trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl.

Polscy sympatycy gór, którzy znają już dogłębnie wszelkie trasy w w Sudetach, w Karpatach i w Górach Świętokrzyskich, ostatecznie zaczynają szukać nowych wrażeń i przeglądają propozycje eskapad w inne łańcuchy górskie Europy. Liczni z nich zdecyduje się na podróż w Alpy, gdzie być może pierwszy raz w życiu spotkają się z trekkingiem lub narciarstwem wysokogórskim.

Wspaniałe Alpy – marzenie alpinistów z całego świata

Alpy są najwyższym górskim łańcuchem Europy, który obejmuje swoją powierzchnią parę państw, między innymi Austrię, Niemcy, Szwajcarię i – naturalnie – Francję, gdzie znajduje się najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, to znaczy Mont Blanc, nazwany również Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jednak to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe przepiękne szczyty, o których zdobyciu fantazjują alpiniści ze wszystkich stron świata, to np. Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., Weisshorn – 4506 m n.p.m. czy Liskamm – 4527 m n.p.m., jak również inne ważne dla wspinaczki wierzchołki, jak Piz Badile albo Aiguille du Dru. Alpy dzielą się na niższe Alpy Wschodnie oraz wyższe Alpy Zachodnie.

Wyprawy w Alpy – wybierz te odbywające się w ograniczonych grupach

Jakie wycieczki w Alpy oferują lokalni organizatorzy wypraw i trekkingów w górach? Jest dużo ciekawych propozycji przeznaczonych dla pasjonatów gór o rozmaitym stopniu zaawansowania. Ci, którzy nie mieli przedtem kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale mogą pochwalić się wystarczającą wydolnością fizyczną i nabyli już odpowiednie umiejętności narciarskie, mogą uczestniczyć w siedmiodniowym skitourze po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Natomiast dla bardziej zaawansowanych organizowane są wycieczki na via ferraty w Austrii połączone ze szkoleniami pod okiem instruktora-przewodnika, co pozwala podwyższać swoje umiejętności. Tym, kładą nacisk zwłaszcza na części szkoleniowej, polecamy dziesięciodniowy Projekt 6000, którego celem jest szkolenie z fundamentów prawidłowego przemieszczania się w wysokich górach. Bezsporną zaletą takich wycieczek jest to, że odbywają się w niewielkich, maksymalnie siedmioosobowych zgrupowaniach, co powoduje, iż każdy z uczestników może liczyć na wnikliwą uwagę szkoleniowców.

Z zawodowymi szkoleniowcami oraz przewodnikami, wycieczka w Alpy będzie wspaniałym doświadczeniem, przynoszącym satysfakcję z pokonywania naszych ograniczeń, jak również rozpalającym apetyt na więcej.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]