Koszulki z nadrukiem to uniwersalne gadżety firmowe

Podkoszulki z nadrukiem to nie tylko atrakcyjna forma promocji marki, ale również niestandardowy pomysł na upominek. Jak można posłużyć się personalizowanymi koszulkami? Jakich technik druku używa się aktualnie przy produkcji takich gadżetów?

Podkoszulki reklamowe mają wiele zastosowań

T-shirty są powszechnie stosowane w marketingu – służą do promocji przedsiębiorstw, produktów i konferencji. T-shirt ze spersonalizowanym nadrukiem może być ofiarowywany uczestnikom targów pracy czy też imprez muzycznych. Firmowe logo nadrukowane na podkoszulkę jest czytelne i szybko przyciąga uwagę potencjalnych odbiorców. Koszulki z nadrukiem można też użyć do integracji pracowników organizacji, na przykład jako część wspólnej identyfikacji ubierany w czasie wyjazdów bądź imprez firmowych. Dodatkowo koszulki ze spersonalizowanych nadrukiem można wykorzystać w życiu prywatnym – to interesujący pomysł na upominek, m.in. z okazji wieczoru kawalerskiego, dnia imienin czy Dnia Kobiet. Spotkanie w gronie przyjaciół i rodziny przeniesie się na całkiem inny poziom, jeżeli każdy uczestnik przebiorą się w t-shirty z oryginalnym napisem.

Sitodruk, flex i inne techniki nadruku na t-shirtach reklamowych

Koszulki reklamowe powstają dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii druku. Przede wszystkim jest nim sitodruk, czyli proces, w którym pojedynczy kolor wzoru jest odzwierciedlony osobno na siatce, np. metalowej lub z włókien. Potem specjalna farba przeznaczona do tkanin jest przetłaczana przez tę matrycę. Powstałe tą metodą napisy lub grafiki wyróżniają się fenomenalną wytrzymałością – t-shirty można prać dziesiątki razy nie martwiąc się o zrujnowanie nadruku. Sitodruk umożliwia wykorzystanie praktycznie dowolnego koloru oraz uzyskanie ciekawych efektów, m.in. gradientów, a ponadto jest szczególnie opłacalny przy znacznych nakładach. Do druku na gadżetach reklamowych wykorzystuje się też termodruk, flock, transfer cyfrowy oraz tampodruk. Termotransfer przydaje się do niskich nakładów – nawet jednej sztuki! Technika ta polega na wgrzaniu na tkaninę folii flock albo flex. Również w tym przypadku efekt końcowy ma ogromną wytrzymałość.