Bagażnik bazowy – zamontuj go i w drogę!

Nie szukaj już więcej! Tutaj kupisz belki dachowe.

Podróż autem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszelkie konieczne w trakcie urlopu akcesoria. Zazwyczaj nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku dużej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne gabaryty niektórych bagaży. Tu warto wymienić w szczególności rowery czy narty, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest niewykonalne. Rozwiązaniem tego problemu mogą być bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe przystosowane do przewożenia wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – trwały montaż boxu dachowego

Pakowność samochodu w dużym stopniu zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko daje przewożonym sprzętom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wilgocią, ale też nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, bo ma opływową budowę. Do jego założenia potrzebne są specjalne poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeśli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je kupić sami. Miejmy jednakże na uwadze, aby wybór modelu odpowiedniego do konstrukcji naszego samochodu oraz sam montaż zlecić fachowcom. W przeciwnym wypadku umocowanie bagażnika może być niewystarczające.

Uchwyty samochodowe bezpieczne dla rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy też kupić specjalne uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy autem deski snowboardowe, SUPy czy rowery. Uchwyty tego typu są przeważnie dedykowane do transportu danego rodzaju sprzętu – zapewniają więc najwyższy poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno w tylnej części auta – na haku holowniczym lub pokrywie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest polecane ze względu na to, że rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z tablicami, wiaduktami i nisko wiszącymi gałęziami.

Nasz adres:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]