Blacha na rąbek – na dachy płaskie i dwuspadowe

Chcesz zamówić blachy na rąbek? Sprawdź regamet.pl/panele-dachowe/.

Blachy na rąbek to coraz popularniejszy typ pokrycia dachowego. Jakie cechy wyróżniają ją od innych pokryć dachowych? Czy warto je kupić? Przybliżamy blachy na rąbek stojący i możliwości ich użycia.

Panele dachowe na rąbek – walory i wykorzystanie

Panele dachowe na rąbek zdobywają coraz większe uznanie, dlatego że idealnie łączą ergonomiczność z zaletami estetycznymi. Pięknie wyglądającą oraz mocną blachę na rąbek stojący stosuje się zarówno w współczesnych budowlach, jak i nieruchomości, w których potrzebna jest reperacja paneli dachowych. Ten materiał budowlany może być zastosowany na dachach płaskich i dwuspadowych, a także na dachach o złożonej więźbie. Blachy na rąbek stojący są przywożone na teren budowy w formie niezbyt wielkich arkuszy. Charakteryzują się łatwym i zarazem szybkim montażem. Takie pokrycie dachowe jest trwałe, niepodatne na rdzę oraz świetnie komponuje się z różnorodnymi stylami architektonicznymi (przykładowo ze stylem dworkowym czy minimalistycznym).

Nowoczesne pokrycia dachowe – alternatywa dla tradycyjnych dachówek ceramicznych

Blacha na rąbek stojący przewyższa tradycyjne dachówki pod względem solidności oraz wykorzystanej technologii. Panele te są wytwarzane z grubej blachy i powleczone specjalną powłoką dającą protekcję przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, jak np. promieniowanie UV bądź deszcz i śnieg. Blacha na rąbek jest dostępna na rynku w licznych wariantach, co umożliwia dobranie jej do specyficznej wizji architekta. Nowoczesne pokrycia dachowe mają ponadto wpływ na minimalizację kosztów związanych z budową – bez wątpienia zmniejszają liczbę ścinek, nawet przy pokrywaniu dachów wielopołaciowych. Przesądzając o użyciu blachy na rąbek stojący, warto kupić ten budulec bezpośrednio w sklepach budowlanych.

Nasz adres:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08