Co zamiast kablówki? Antena satelitarna!

Szukasz anteny SAT? Zobacz tu.

Zdecydowana część z nas ma w swoim mieszkaniu odbiornik telewizyjny. Pomimo tego, że żyjemy coraz aktywniej, lubimy od czasu do czasu zobaczyć ciekawy film lub program w telewizji. Aby odbiór programu był możliwy, konieczna jest posiadanie specjalnej anteny. Bardzo dobrze nada się do tego antena SAT, którą obecnie można kupić bez żadnego problemu.

Antena SAT – jak to działa?

Pojęcie antena SAT oznacza nic innego, jak świetnie znaną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli co najmniej kilka razy w życiu. Jest to urządzenie z przykuwającą wzrok czaszą, która bardzo często nazywana jest talerzem. Ten typ anteny pozwala na odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity telekomunikacyjne. Dzięki antenie satelitarną można więc odbierać nadal ogromnie popularną na terenie Polski telewizję satelitarną, która chętnie wybierana jest przez duży odsetek odbiorców w miejsce kablówki . Dzieje się tak dlatego, że kablówka nie wszędzie jest dostępna. Wymienić można kilka rodzajów anten SAT. Zakupić można zatem anteny offsetowe, paraboliczne, wieloogniskowe i panelowe. Anteny SAT charakteryzują się konkretnymi cechami – różnią się na przykład średnicą jaką posiada czasza. Na ten moment w przeważającej liczbie przypadków użytkownicy stosują jednak modele, których średnica wynosi od 18 do 35 cali. Urządzenia produkowane są tak, aby nie niszczały na skutek oddziaływania złych czynników atmosferycznych. Sprawia to, że śnieg, deszcz, niskie i wysokie temperatury nie wpływają negatywnie na ich kondycję. Dobrej jakości antena satelitarna będzie mogła być użytkowana długi okres czasu.

Co oprócz anteny satelitarnej jest potrzebne do odbioru kanałów satelitarnych?

Antena satelitarna nie jest jedynym urządzeniem niezbędnym do tego, by bez problemu odbierać kanały satelitarne. Oprócz niej trzeba też wyposażyć się w specjalny uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie odpowiednio umocowana w określonej pozycji. Niezbędny jest też konwerter (dwupasmowy lub działający na osobnym paśmie), odbiornik satelitarny i kabel koncentryczny.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]