Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

Jeśli szukasz kasków jeździeckich, skieruj się na ten adres.

Jazda konna jest jedną z tych dziedzin sportowych, w których ryzyko upadków jest dość duże. A te, ze względu sporą wysokość i prędkość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na urazy narażona jest w szczególności głowa dżokeja, która obligatoryjnie musi być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jeździectwa można kupić dwa typy zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Które z nich jednak dają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych akcesoriów?

Toczki czy kaski do jazdy konnej? Co lepsze?

Pierwszym jeździeckim nakryciem głowy była zwykła, myśliwska czapka. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest najczęściej wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednakże tak dobrej protekcji jak kask, przez co wskazany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, stosowany przez wyczynowych sportowców, który ma certyfikaty stosownych organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najistotniejszą kwestią przy doborze kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować stosownymi certyfikatami oraz pozwalać na regulację swojego rozmiaru lub być idealnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku warto dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego transport i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask do jazdy konnej nie warto też iść na kompromis. W związku z tym, jeśli w naszej okolicy nie znaleźliśmy pasującego nam modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]