Kiedy stosuje się antenę naziemną?

Jeśli chcesz nabyć antenę DVB T, koniecznie wejdź na telmor.pl.

W przeważającej większości domostw znaleźć można odbiornik TV. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez telewizji. By jednak telewizor nie stał się bezużytecznym przedmiotem, należy zainwestować również w odpowiednią antenę. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana także anteną DVB-T, która rewelacyjnie sprawdza się w wielu okolicznościach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten DVB-T jest dziś wyjątkowo szeroki. W sklepach znajdują się anteny DIGIT i ASR – DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T oraz pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak i w instalacjach antenowych indywidualnych. Znajdujące się obecnie w sklepach anteny DVB-T odznaczają się głównie prostotą instalacji. Spokojnie upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy miał w dłoni narzędzia niezbędne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które teraz proponują nam producenci, charakteryzują się też wyjątkową odpornością na działanie zmiennych czynników pogodowych. Dzięki temu umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych na doskonałym poziomie przez bardzo długi czas.

Antena naziemna – co należy brać pod uwagę przy jej wyborze?

Bardzo duży wybór anten naziemnych sprawił, że powinno mocno przyłożyć się do wyboru anteny, którą chcemy zakupić. Należy pamiętać, że uwagę powinno się zwrócić na bardzo dużo czynników, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Istotna jest bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące usytuowania nadajników można szybko wyszukać w Internecie. Znaczenie ma też moc pracy nadajnika oraz jego nakierowanie. Pod uwagę brać powinno się zawsze ułożenie obszaru, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym zamontowana została antena naziemna. Duże znaczenie ma również to, czy zamieszkujemy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]