Mopy profesjonalne – szybkie i efektywne mycie podłogi

Sprawdź, gdzie kupić mopy do mycia podłóg, wejdź na verdeavis.pl.

Mycie podłogi wydaje się obowiązkiem bardzo łatwym – potrzebne są do tego woda, odpowiednia ilość płynu i mop. Jednakże sprawa się komplikuje, jeśli chodzi o znaczną powierzchnię bądź nietypowe, trudne do usunięcia zabrudzenia. Wtedy należy sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. W czym kryje się ich przewaga nad tradycyjnymi, wykorzystywanymi codziennie w naszych domach mopami? Dlaczego, dbając o podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, powinno się wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłóg?

Profesjonalne mopy do podłogi – czym się wyróżniają?

Na wydajność mopa mają wpływ przede wszystkim 2 czynniki – materiał, z którego go wykonano oraz jego szerokość. Od pierwszej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia, jak również jego trwałość. Warto także pamiętać, że twardsze włókna lepiej zbierają pobrudzenia niż miękkie. Drugi atrybut przesądza o tym, jaką powierzchnię można wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, jeśli mop ma służyć do mycia podłóg o dużej powierzchni – na przykład hallów, parkietów na boiskach czy sal tanecznych.

Akcesoria do mopów

Mop jednak nie wystarczy, żeby pracownicy zespołów sprzątających mogli szybko i efektywnie myć posadzki. Prawie równie ważne są również dodatkowe akcesoria. Pośród nich szczególną uwagę należy zwrócić na trzonek. Powinien on być stosunkowo lekki, a jego długość – dostosowana do wzrostu użytkownika. Tylko w takim przypadku obsługa mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest także jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a prawidłowo dobrane znacznie ułatwia i przyspiesza czyszczenie posadzek. W czasie czyszczenia ogromnych powierzchni zalecamy wybrać zestaw mopa z wiadrem.

Nasz adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]