Ciekawe zajęcia dla maluchów – kurs gotowania dla dzieci

Pełna oferta warsztatów kulinarnych dla dzieci Kraków znajduje się w tym miejscu.

Dzieci lubią brać udział w gotowaniu – przynosić i wybierać składniki bądź dekorować ciasta. Chciałabyś wykorzystać fascynację Twojego malucha? Poznaj kursy gotowania dla dzieci. Tutaj dowiesz się, jak wyglądają takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci – czemu warto wysłać na niego dziecko?

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą brać udział pociechy w wieku od sześciu do dziesięciu lat. W trakcie warsztatów dzieci kształtują swoją pomysłowość i uczą się samodzielności i co niesłychanie ważne – nabywają praktyczne umiejętności. A jednocześnie wspaniale się bawią. Opanowywanie smacznych przepisów, łączenie ulubionych smaków oraz dobieranie oraz mieszanie ingredientów – całość sprawia, iż maluchy z entuzjazmem eksperymentują i stają się bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają także reguły, jakich należy przestrzegać w kuchni, co pozytywnie wpływa na ich bezpieczeństwo w czasie kucharzenia. W warsztatach mogą również asystować rodzice, jest to zatem doskonała okazja do spędzenia wspólnie kilku godzić z dzieckiem. Rodzice mogą śledzić kulinarne osiągnięcia swoich dzieci, a następnie poczęstować się tym, co upichciły.

Jak wyglądają warsztaty kulinarne dla dzieci?

Warsztaty organizowane są w Krakowie i prowadzone są przez 3 godziny zegarowe. W czasie kursu uczestnicy przyrządzają deser i danie główne. Młodzi uczniowie sztuki kulinarnej mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – podjąć próbę upieczenia pachnącej, udekorowanej świeżymi dodatkami pizzy, czy też ugotować wyborny makaron na słono bądź słodko. W trakcie kursu grupa przygotowuje także przepyszną deser – mus z mascarpone i lodami truskawkowymi. Lekcja powiązana z zabawą to najlepsza metoda na wykorzystanie wolnego czasu, a samodzielne przygotowywanie ukochanych posiłków przynosi dzieciom sporo satysfakcji. Nawet bardzo przekorne dziecko będzie z zaangażowaniem oddawało się przyrządzaniu doskonałej pizzy lub przystrajaniu deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci nadzoruje profesjonalny szef kuchni, który ma wieloletnie doświadczenie i wspaniałe podejście do maluchów.

Nasz adres:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]