Malarstwo komputerowe – jak je opanować?

Sprawdź Adobe Photoshop kurs na digitalownia.pl.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od dziesięcioleci próbują podążać drogą rozwoju cyfrowego. Talent do malarstwa tradycyjnymi sposobami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, aby znaleźć pracę w branży gamingowej albo filmowej, ponieważ te sektory rozrywki na etapie opracowania koncepcji postaci czy świata przedstawionego korzystają głównie z profesjonalnego oprogramowania komputerowego. Znając te realia duży odsetek młodych osób zaczynając swoją przygodę z malarstwem niezwłocznie stara się poznać popularne programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

malarstwo cyfrowe – bezgraniczna wolność dla artystów

Jest mnóstwo programów wykorzystanych współcześnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop, który mimo iż został opracowany jako software do retuszu fotografii, szybko został głównym oprogramowanie artystów oraz game devów. Za sprawą sukcesu Photoshopa powstały kolejne podobne programy, jak np. ArtRage, Krita czy Corel Painter, w których dzięki wykorzystaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można stworzyć prace niewiele różniące się od obrazów wykonanych gwaszem, akwarelą lub farbami akrylowymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom większą wolność – artysta ma możliwość poprawiania błędnych pociągnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz wszak kupować!

Digital painting – lekcje pod okiem instruktora

Zasadniczo uczenie się malarstwa komputerowego toczy się tak jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Owszem pierwsze kroki warto postawić na własną rękę, jednak aby właściwie rozwinąć swoje umiejętności, a przy tym poznać niezbędne techniki korzystania z pędzli i wszelkie funkcje oprogramowania, należy wykupić kurs prowadzony przez biegłego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która miałaby w ofercie zajęcia z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do rozlicznych kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie tematów jakie analizują takie kursy jest ogromne i uczą one znacznie więcej niż wyłącznie podstawowych funkcji programu. Kluczowe jest natomiast, by decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia użytkownikowi skontaktowanie się z twórcą szkolenia.

Nasz adres:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]