Zapisz się na kurs gotowania i poznawaj tajniki kuchni

Zajrzyj tutaj, jeżeli ciekawi Cię aktualna oferta kursu gotowania.

Samodzielne przygotowanie dań w domu ma niemało plusów. Głównym z nich jest z całą pewnością obniżenie kosztów – stołowanie się w domu jest zazwyczaj dużo tańsze niż codzienne korzystanie z usług restauracji. Równie istotna jest także przyjemność wynikająca z przygotowania dania osobiście – zwłaszcza, jeśli możemy poczęstować nim rodzinę lub przyjaciół. Nie sposób nie napomknąć również o tym, że kucharząc samemu wiemy, co położymy na nasze talerze, a to jest niezwykle istotne dla osób przechodzących dietę albo eliminujących ze swojego jadłospisu niektóre składniki – np. cukier, produkty odzwierzęce czy laktozę. Wymaga to aczkolwiek konkretnych umiejętności – a nie każdy takowe ma. Na szczęście można opanować je podczas kursów gotowania.

Kursy gotowania – nie tylko dla kulinarnych amatorów

W ofercie firm prowadzących warsztaty z gotowania znajdziemy różnorodne kursy – zarówno te adresowane do osób, które nie mają doświadczenia w przyrządzaniu potraw, jak i tych stawiających swoje pierwsze kroki w zawodowej gastronomii. Możliwości jest naprawdę co niemiara – od tematycznych warsztatów (np. z zakresu food pairingu lub kuchni hiszpańskiej), poprzez te opracowane z myślą o kulinarnych hobbystach, aż po kursy dla dzieci. Żeby kurs gotowania przyniósł prognozowane efekty, niezmiernie kluczowe jest to, aby był przeprowadzony przez eksperta. Toteż przed opłaceniem kursu warto sprawdzić, kim jest kucharz prowadzący szkolenie – w których lokalach gastronomicznych pracowała, jakie szkoły ukończyła, jak również czy zdobyła jakiekolwiek kulinarne wyróżnienia.

Kursy gotowania – co na nich przećwiczymy?

Od tematyki kursu gotowania zależy to, jakie umiejętności zdobędziemy. Na szkoleniach przygotowanych dla dzieci poruszane są podstawowe zagadnienia, zaś kwintesencją kursu nie jest nauczenie konkretnych umiejętności, a podsycenie w nich kulinarnej ciekawości oraz fantazji. Kursy dla dorosłych amatorów gotowania to z kolei sposobność do treningu najważniejszych kuchennych umiejętności, jak m.in. techniki krojenia, sztuka kompozycji potraw bądź przeróżne metody obróbki termicznej składników.

Nasz adres:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]