Alternatywa dla rolet i żaluzji – zamontuj shuttersy w salonie i w sypialni

Zajrzyj tutaj jeżeli szukasz inspiracji odnośnie shuttersów w sypialni.

Szutersy (shutters), a więc wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się na ogół z aranżacją wnętrz w stylu tropikalnym lub południowoamerykańskim. Jednakże ten element zabezpieczenia okna można wykorzystać też w europejskich domach – jest to niezwykle trwałe, a przy tym świetnie prezentujące się rozwiązanie, które w licznych przypadkach zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – funkcje ozdobne i praktyczne

Shuttersy w salonie czy w pokoju dziennym, będą miały podwójną funkcję – praktyczną i ozdobną. Shuttersy wyraźnie podnoszą walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu rewelacyjnie uzupełniają stylistykę większości okien. Walory estetyczne są istotne, bo to w salonie podejmuje się gości, a także przebywa się w nim sporą część dnia. Dlatego więc powinno się zatroszczyć się, by to pomieszczenie było nie tylko reprezentacyjne, ale jednocześnie wygodne. Opcja zmiany kąta pochylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości promieni słonecznych wnikających do salonu, co pozwala m.in. na kompletne jego zaciemnienie, gdy pragniemy włączyć coś w telewizji, albo jego lekkie ściemnienie, gdy chcemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – idealne rozwiązanie dla alergików

Możliwość regulacji wnikania promieni słonecznych do pomieszczenia jest zdecydowanie najistotniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednak też z innego powodu – za ich sprawą da się efektywnie kontrolować temperaturę sypialni, która w ogromnym stopniu oddziałuje na nasz spokojny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym zimą o wiele dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, z kolei w okresie letnim łatwiej jest zachować w niej niską temperaturę. Na dodatek okiennice typu shutters lepiej chronią przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to również doskonałe rozwiązanie dla alergików. Gromadzi się na nich mniej kurzu aniżeli w plisach zasłon, a ich utrzymanie jest niezwykle proste i trwa w zasadzie kilka minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy świetnie sprawdzą się także w łazience, w pokoju dziecięcym oraz w kuchni.

Nasz adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]