Jak zamontować panele podłogowe?

Dowiedz się, gdzie zamówić podłogę drewnianą.

Panele podłogowe wyglądają niemal tak, jak drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Atrakcyjne ceny to tylko jedna z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje dosłownie kilka chwil, a każdy upora się z tym zadaniem bez korzystania z usług profesjonalistów. Przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się, jak zamontować panele podłogowe.

Przygotuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej montować na suchym gruncie – maksymalna zawartość wody w wylewce to 3%. Powinieneś pamiętać także o odseparowaniu paneli od podłoża – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli prosto ze sklepu – powinieneś odstawić je na dwie doby, aż wszystkie wyschną. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Układanie paneli podłogowych

Zabierając się za układanie paneli, pamiętaj o najważniejszym – najlepiej robić to startując z rogu pokoju. Bezpośrednio rozpakowaniu, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, gdyż później możesz mieć trudności z ich reklamacją. Zadbaj też o temperaturę podłogi, która powinna być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie do źródła światła, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją fasad. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu systemowi klików, nie będziesz miał najmniejszych problemów.

Panele podłogowe muszą pracować

Tak, jak wszystkie wyroby z drewna, panele podłogowe reagują na zmiany ciepła w pokoju. Nie zapominaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, jeśli wykorzystasz listwy podłogowe.

Nasz adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]