Wnętrza w południowym stylu – o wewnętrznych okiennicach typu shutters

Ozdobne okiennice kupisz na skyshutters.pl.

Planując wystrój domu, sporadycznie przeznacza się wiele czasu na dekorację okien. Najczęściej decyzja pada na szablonowe aranżacje, a więc zasłony oraz firanki, które czasem łączone są z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze inne mało znane w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrzne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Z czego wytwarzane są okiennice ozdobne typu shutters

Głównym atrybutem shuttersów (czy też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, że poziome lamele zamontowane na tych okiennicach dekoracyjnych poruszają się, dzięki czemu można ustawiać je pod dowolnym kątem, zależnie od potrzeb lokatorów. Wykonuje się je z płyt pilśniowych, z listw drewnianych, jak również PCV. Shuttersy instaluje się w głównej mierze na oknach, jednak jednakowo dobrze sprawdzają się na drzwiach garderoby. Okiennice wewnętrzne shutters to co prawda dodatek na okna, który w europejskim budownictwie wykorzystuje się w dalszym ciągu okazjonalnie, ale większa część z nas na pewno w kinie czy w telewizji, ponieważ te okiennice są często wykorzystywane na terenach z gorącym klimatem, czyli w USA czy w krajach śródziemnomorskich.

Dlaczego warto zdecydować się shuttersy?

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko wspaniale się prezentują, ale mają też przydatne funkcje. Za ich pomocą można regulować wykorzystanie padającego światła: latem hamować gromadzenie się ciepła we wnętrzach, a w zimne – utrzymać je przez dłuższy czas. Shuttersy wspaniale komponują się z rozmaitymi stylami aranżacyjnymi i da się je zainstalować je na przeważającej większości okien. Wytwarza oraz instaluje się je na zlecenie, co skutkuje tym, że są z pewnością droższym rozwiązaniem niż np. rolety. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom niesłychanie wytworny wygląd, dzięki czemu wpływają na podniesienie wartości domu. Trzeba również podkreślić, iż kąt lameli okiennic wewnętrznych shutters jest ustawia się bez wykorzystania linek, co właściciele psotnych zwierzaków oraz rodzice dzieci, które zerwać dyndające żyłki, uznają na pewno za dużą zaletę.

Nasz adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]