Wyposażasz ogródek? Polecamy drewniane meble ogrodowe

Więcej szczegółów o zestawie mebli ogrodowych.

Meble, które kupujemy do domu muszą być mocne, wygodne i piękne. Niestety zupełnie inaczej postrzegamy meble ogrodowe. W polskich ogrodach i na działkach prym wiodą krzesła oraz stoły z plastiku i metalu. Tymczasem nic tak pięknie nie komponuje się z soczystą zielenią naturalnego otoczenia jak mocne drewniane meble ogrodowe.

Zestaw mebli ogrodowych – niezbędne wyposażenie działki oraz ogrodu

Jeśli mamy większy ogród należy urządzić go tak, by w letnie miesiące dało się wygodnie relaksować się jak również spożywać posiłki pod gołym niebem. Podstawowym wyposażeniem ogrodu bądź działki jest tym samym komplet ogrodowy – duży stół wraz z zestawem krzeseł w ilości wystarczającej dla wszystkich mieszkańców oraz ich potencjalnych gości. Jeżeli ogród jest na tyle rozległy, że prowadzi przez niego kilka alejek albo uformowany w nim został kącik z sadzawką, zalecamy pomyśleć o postawieniu w tych miejscach drewnianej ławki ogrodowej, na której można przycupnąć lub nawet się położyć i sycić się okalającym nas spokojem. Jednak nawet jeżeli brakuje miejsca na rozstawienie sporego kompletu ogrodowego, warto wygospodarować przestrzeń na 2-3 drewniane ogrodowe leżaki, które w dowolnej chwili można rozłożyć, aby zażyć relaksu.

Dlaczego warto zdecydować się ogrodowe komplety drewniane?

Drewniane są niesłychanie wytrzymałe, a przy tym znakomicie prezentują się postawione w centrum zieleni, jak i jako meble tarasowe bądź balkonowe. Drewno akcentuje swojski charakter przestrzeni, ale nie znaczy to, że drewniane meble ogrodowe muszą być nudne i banalne. Drewno pozwala na ogromną personalizację. Meble można pomalować na różne kolory pasujące do konkretnej aranżacji przestrzeni. Łatwo też podkreślić ich naturalność – należy jedynie użyć dobrej jakości bejcy. W odróżnieniu do swoich odpowiedników z plastiku, drewniane zestawy ogrodowe będą służyć przez wiele lat, o ile ich właściciel będzie pamiętał o ich starannej konserwacji. Jeżeli meble będą cyklicznie impregnowane oraz olejowane według wskazówek producenta, złe warunki atmosferyczne będą mieć nikły wpływ na ich zużycie. I co prawdopodobnie istotne dla osób miłujących przyrodę – meble z drewna są najbardziej ekologiczną opcją, jeśli idzie o urządzenie działki. Nawet jeżeli po latach nadejdzie czas, aby się ich pozbyć, jest to odpad biodegradowalny o niewielkim szkodliwym oddziaływaniu na środowisko.

Nasz adres:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]