Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

Co warto wiedzieć o biurze rachunkowym Katowice?

Prowadzenie księgowości w niewielkich firmach okazuje się często powodem sporych problemów. Mikroprzedsiębiorstwa zwykle nie są w stanie zatrudnić specjalisty na etat, zaś ich właściciele często nie są gotowi prawidłowo zarządzać finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż mogłoby się to wydawać – należy tylko zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu uzyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, że jakość usług będzie satysfakcjonująca?

Biuro rachunkowe – powierz finanse firmy specjalistom od księgowości

Na pomoc biura rachunkowego warto zdecydować się w szczególności ze względu na dobro finansów. Jeżeli zostawimy budżet przedsiębiorstwa profesjonalistom od finansów, zyskamy gwarancję, że następstwem potencjalnych kontroli wykonywanych przez US nie będzie nałożenie grzywny. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to też oszczędność pieniędzy i pracy – nie trzeba zajmować się rachunkowością na własną rękę, ani przyjmować do pracy specjalisty na pełen etat. Należy również nadmienić o swobodzie, jaką niosą ze sobą takie usługi. Obecnie nie trzeba już regularnie jeździć osobiście do biura rachunkowego, bowiem dużo kwestii można koordynować z opiekunem naszej firmy używając e-maila.

Biuro rachunkowe – które okaże się najbardziej odpowiednie?

Wybierając biuro rachunkowe nie powinno się sugerować się tylko cenami porad – dziwnie niskie ceny usług z reguły oznaczają ich niską jakość. Przy wyborze biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego pracownicy posiadają właściwe certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. bądź certyfikat księgowego wystawiany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej). Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z zakresu księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Nasz adres:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]